ДОДАТОК до річного плану роботи Ліцею №2 м.Немирова |
|
РІЧНИЙ ПЛАН РОБОТИ
Байраківської філії ім.Максима Шимка
Ліцею №2 м.Немирова
на 2024/2025 навчальний рік
СТРУКТУРА РІЧНОГО ПЛАНУ РОБОТИ
Освітнє середовище
1.Забезпечення здорових, безпечних і комфортних умов навчання та праці
2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації
3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору
Система оцінювання результатів навчання учнів
1. Наявність системи оцінювання результатів навчання учнів, яка забезпечує справедливе, неупереджене, об’єктивне та доброчесне оцінювання
2. Систематичне відстеження результатів навчання кожного учня та надання йому (за потреби) підтримки в освітньому процесі
3. Спрямованість системи оцінювання на формування в учнів відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання
Педагогічна діяльність педагогічних працівників
1.Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей учнів
2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників
3. Налагодження співпраці з учнями, їх батьками, працівниками закладу освіти
4. Організація педагогічної діяльності та навчання учнів на засадах академічної доброчесності
Управлінські процеси закладу освіти
1.Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань
2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм
3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників
4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою
5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності
ВСТУП
У минулому 2023/2024 навчальному році Байраківська філія ім.Максима Шимка Ліцею №2 м.Немирова організовувала свою діяльність відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (із змінами), Постанов КМУ, наказів, розпоряджень, рекомендацій, листів Міністерства освіти та науки України, Управління освіти та гуманітарної політики, Стратегії розвитку закладу, Статуту, Освітньої програми закладу, затверджених Положень, правил, процедур, критеріїв, реалізовувала заходи щодо вдосконалення своєї діяльності.
Основними напрямками роботи закладу у 2023/2024 навчальному році були забезпечення свободи вибору, рівного доступу до освіти усіх учнів та забезпечення безперервності здобуття освіти в умовах воєнного стану. Гарантування усім учасникам освітнього процесу як фізичної так і ментальної безпеки та постійної психологічної підтримки. Надання якісних освітніх послуг, надолуження освітніх втрат та розривів, цифровізацію освітнього процесу, реалізацію Держстандарту базової середньої освіти НУШ.
Освітнє середовище закладу є безпечним, комфортним, розвиваючим, вільним від будь-яких проявів булінгу, насилля, дискримінації. У закладі, створено сучасні умови для навчання та праці, обладнано укриття для тимчасового перебування учасників освітнього процесу, Клас безпеки. Територія закладу налічує 3,2 га та містить сад, квітники, стадіон, спортивний майданчик, зони для відпочинку та фізичного розвитку учнів. У освітньому закладі функціонує 7 навчальних кабінетів, класні кімнати, Клас безпеки, спортивна зала, бібліотека, їдальня, кабінет завідувача філії, учительська, комбінована майстерня. Всі 7 класів НУШ обладнані телевізорами та принтерами. Класні кімнати для учнів початкових класів облаштовані відповідно до вимог НУШ. Вони містять осередки для різних видів роботи: навчання, читання, зберігання наочності та навчального приладдя, експозицій, робочі місця вчителів. Заклад підключений до мережі інтернет та Wi-Fi, робочі місця педагогічних працівників забезпечені доступом до мережі. Для висвітлення роботи наповнюється сайт закладу та сторінка в соціальній мережі на яких батьки, громадськість ознайомлюються з результатами роботи, новинами, діяльністю закладу, досягненнями вчителів та учнів.
На належному рівні організовано роботу з безпеки життєдіяльності та охорони праці. Для учнів та працівників закладу проводились інструктажі з охорони праці, пожежної та техногенної безпеки, мінної, радіаційної безпеки, безпеки життєдіяльності, навчання, заходи з цивільного захисту, правил евакуації, поведінки в умовах воєнного стану, виникненні надзвичайних ситуацій тощо.
Системно проводиться робота із запобігання та протидії булінгу, насиллю, дискримінації, реалізації питань дотримання принципів академічної доброчесності, адаптації учнів до освітнього процесу та психологічній підтримці усіх учасників освітнього процесу. Для учнів та батьків розроблені пам’ятки, рекомендації, розміщені навчальні матеріали на сайті закладу, для учасників освітнього процесу проведені тренінги, заняття, організоване навчання на освітніх платформах.
Складений соціальний паспорт закладу та класів. В результаті громадського огляду виявлено: дітей-сиріт-1 ; дітей з інвалідністю-1 ; дітей з багатодітних сімей -16; дітей з малозабезпечених сімей-13 ; дітей УБД -6 ; ВПО – 5; ЗПО – 9.
Відповідно до Порядку організації харчування в закладах освіти, затвердженого Постановою КМУ від 24 березня 2021 р. №305, у закладі організоване харчування учнів. Гарячим харчуванням охоплено 70 % учнів. Із бюджету міської ради учнів 1-4 класів по пільгові категорії 5-9 класів харчують безкоштовно.
У закладі використовується система оцінювання рекомендована МОНУ, що включає принципи, форми, методи, критерії, процедури та правила оцінювання. Оцінювання учнів 1-4 класів здійснювалось у процесі: формувального оцінювання, метою якого відстеження особистісного розвитку учнів й ходу опановування ними навчального досвіду як основи компетентності та побудову індивідуальної освітньої траєкторії особистості; підсумкового оцінювання, метою якого є співвіднесення навчальних досягнень учнів з обов'язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Державним стандартом/освітньою програмою з усіх навчальних предметів. Результат оцінювання особистісних надбань учня/учениці у 1-4 класах виражено вербальною оцінкою, а об'єктивних результатів навчання учня/учениці у 1-2 класах - вербальною оцінкою, у 3-4 класах – рівневою оцінкою. Відповідно до рішення педагогічної ради, учні 5 – 7класів оцінюються бально. Для учнів 5 класу передбачено адаптаційний період вересень-жовтень. Основними видами оцінювання результатів навчання учнів 7-11 класів є тематичне, семестрове та річне. Оцінювання здійснюється у процесі повсякденного вивчення результатів навчальної роботи учнів, а також за результатами перевірки навчальних досягнень учнів: усної (індивідуальне, групове, фронтальне опитування), письмової (діагностувальна, самостійна, контрольна робота, тестування тощо) з усіх навчальних предметів.
Впродовж 2023/2024 року навчався 61 учень, функціонувало 8 класів. Середня наповнюваність класів- 7 учнів. Початкову освіту здобували 25 учні, базову середню - 36. Із них навчальний рік закінчили і мають: високий рівень досягнень 1 учнів (2,8 %); достатній рівень 7 учнів (19,2 %); середній рівень 25 учнів ( 70 %); початковий рівень знань мають 3 учнів (8 %); учні 1-4 класів оцінені вербально та рівнево. Учні випускних класів були звільнені від складання ДПА. Усі діти до 18 років охоплені навчанням.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про освіту», Освітньої програми заклад забезпечував право здобувати освіту в різних формах. 52 учнів навчалося за інституційною очною формою (денна), 8 учнів за індивідуальною (сімейна), 1 учень за індивідуальною (педагогічний патронаж). Дистанційне навчання, у закладі, відбувається із застосуванням онлайн-платформи Gooqle meet. Під час організації навчання було дотримано принцип академічної свободи вчителів у виборі інструментів, форм і методів навчання, враховано технічні можливості забезпечення вчителями та учнями.
Освітній процес забезпечували 14 педагогічних працівників: 6 вчителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 5 - «спеціаліст першої категорії», 2 – «спеціаліст другої категорії», 1 – «спеціаліст»; 2 педагогів мають звання «старший вчитель», 1 – «вчитель-методист». Впродовж року усі педагогічні працівники підвищили свій професійний рівень шляхом курсової перепідготовки при КВНЗ «ВАБО» за інституційною формою. Відповідно до статті 51 Закону України «Про повну загальну середню освіту» усі педагогічні працівники підвищили не менше 10 відсотків загальної кількості годин із вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу та у частині роботи з учнями з особливими освітніми потребами. Чергову атестацію за новим Положенням пройшли 2 вчителів, один вчитель атестований позачергово за результатами сертифікації.
Головні зусилля було зосереджено на створенні інформаційно-освітнього середовище професійного розвитку вчителів різними засобами, зокрема Гул-сервісами, використанням хмарних технологій, освітніх платформ, соціальних мереж, залучення зовнішніх ресурсів та активізації внутрішніх для задоволення професійного інтересу вчителів, вдосконалення ними власної педагогічної практики, підтримка в реалізації вчителями власної програми професійного розвитку, надання допомоги педагогічним працівникам у освоєнні нових інструментів освітньої діяльності, створені творчої атмосфери, ефективному втілені інновацій та постійній психологічній підтримці в умовах воєнного стану.
Система методичної роботи охоплювала як колективні, так і індивідуальні форми реалізації, як традиційні, так і інноваційні. Педагогічний колектив приймав активну участь у всіх формах методичної роботи філії та заплановані на базі опорного закладу – Ліцею №2 м.Немирова. Вчителі активно працювали з обдарованими та здібними учнями, залучали їх у участі у конкурсах, турнірах, олімпіадах. На жаль , результати невисокі: 1 призове місця у ІІ етапі предметних олімпіад, 4 в інтерактивних конкурсах обласного та всеукраїнського рівня. Учні долучалися до волонтерської діяльності, організовували благодійні акції, ярмарки на підтримку ЗСУ.
Впродовж року моніторинговою групою було вивчено якість та результативність викладання предметів, проведено внутрішні моніторинги: адаптації учнів 1 та 5 класів, результатів навчання учнів, відвідування занять. Результати узагальнені наказами та довідки розміщені на сайті закладу.
Із участю вихователя дошкільного підрозділу забезпечувався принцип наступності та безперервності освіти між закладом дошкільної освіти та початковою школою. Для батьків та майбутніх першокласників працювала «Школа майбутнього першокласника», проводилися зустрічі, бесіди, анкетування, заняття.
У закладі впроваджується Стратегія розвитку, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Положення про академічну доброчесність. До реалізації залучалися усі учасники освітнього процесу. Впродовж року робочою групою проведено самооцінювання за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти».
Заклад забезпечує відкритість прозорість та інформаційність своєї роботи та бере участь у реалізації ряду програм, проєктів: «ІСУО», «АІКОМ», навчання, інформатизація управлінської діяльності з використання програмного засобу Курс.Школа. Класні електронні журнали та щоденники ведуться на платформі «Нові знання».
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ:
1. Забезпечення особистої фізичної та ментальної безпеки, постійної психологічно підтримки учасників освітнього процесу, створення безпечного, комфортного, розвивального освітнього середовища, дообладнання укриття усім необхідним для перебування і продовження навчання під час повітряних тривог.
2. Впровадження Державного стандарту базової середньої освіти на предметному циклі, у 7 класі.
3. Подолання навчальних втрат і розривів, спричинених воєнним станом, за рахунок проведення групових та індивідуальних компенсаторних занять, підвищення позитивної динаміки результатів навчання учнів.
4. Формування в учнів ключових компетентностей, комплексного розуміння предметів та процесів, нових сучасних інструментів та технології, форм, методів, засобів навчання з дотриманням принципів академічної доброчесності.
5. Забезпечення перемоги учнів у міському та обласному етапові предметних олімпіад, міських, обласних, Всеукраїнських конкурсах та належної підготовки учнів до ДПА.
6. Підвищення професійного рівня педагогів за рахунок щорічної курсової перепідготовки, навчання на освітніх платформах, участі у професійних конкурсах, виставках, поширення авторських матеріалів.
7. Формування в учнів здорового способу життя.
8. Впровадження наскрізного виховного процесу, заходів із реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, залучення учасників освітнього процесу до волонтерської та проєктної діяльності, розвиток навичок інформаційної гігієни під час війни.
9. Розбудова безбар’єрного в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
10. Забезпечення ефективної взаємодії та співпраці всіх учасників освітнього процесу, реалізація педагогіки партнерства.