Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Про підсумки виховної роботи

Дата: 14 березня 2021 о 22:15

Про підсумки виховної роботи   у 2019/ 2020 навчальному році

            Уся виховна робота у 2019/2020 навчальному році в цілому планувалася й реалізувалася на основі  Законів України «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Конвенції про права дитини»,  Концепції «Нова українська школа»,  «Концепції громадянського виховання», «Національної доктрини розвитку освіти», «Декларації прав дитини», Указу Президента «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», та інших нормативно-правових документів про школу й виховання.

           Вся робота класного керівника та всіх педагогів закладу спрямована на формування загальнокультурних і національних цінностей особистості, що характеризують її ставлення до суспільства і держави, інших людей, природи, мистецтва, самої себе. В основу виховного процесу школи покладена виховна проблема «Національно-патріотичне виховання як складова загального виховного процесу підростаючого покоління».  Проблеми, що стояли перед класними керівниками, стосувалися згуртування дитячого колективу, формування активної громадянської позиції учня, формування творчої особистості, розвитку її здібностей, формування творчого потенціалу морально цілісної особистості, аналізу та діагностики у роботі класного керівника, інтерактивних форм й методів роботи.  Їх вирішення ґрунтувалося на реалізації ідеї комплексного підходу до виховного процесу.

         Методичне об’єднання класних керівників у ІІ семестрі  працювало над вдосконаленням своєї роботи, сприяло професійному зростанню особистості педагога, стимулювало творчість класного керівника, підвищувало його роль і авторитет. Велику увагу було приділено втіленню в роботу  класного керівника проектних технологій та форм соціалізації школярів на уроках та в позаурочній діяльності. Цій темі був присвячений семінар для класних керівників Немирівської ОТГ. На заході продемонстровано результати дослідження чайних традицій різних країн, чайні вподобання жителів села. У заході були задіяні 1-6 класи. Класні керівники (Ткачук Т.П., Никончук Л.Л., Галенко Л.І, Безмощук О.В., Крижановська М.О), поділилися досвідом своєї роботи щодо організації дослідницько-пошукової діяльності у виховній роботі.

         Недоліком у здійсненні виховної роботи є те, що в  умовах карантину більшість класних керівників виконували лише інформаційну місію. Це означає, що актуальні питання у виховній системі 5-11 класів   залишилися нереалізованими.  Слід відзначити креативність, творчий підхід  Безмощука О.В., Осадчук О.Ф.,Ткачук Т.П., Титко Г.П., Никочук Л.Л.,   що допомогли у реалізації естетичного та патріотичного виховання дітей та в залученні до цієї діяльності їх батьків.   Флешмоб «День вишиванки», «Я сумую за школою», онлайн-свята «Останній дзвінок», виховні години згідно виховному плану проведені ними на високому фаховому рівні.

            Контроль за станом виховної роботи здійснювався у формі наказів, індивідуальних бесід, виступів та обговорень на нарадах різних рівнів, на

засіданні методичного об’єднання. 

         Формуючи ціннісне ставлення учнів до себе, родини, держави, у школі здійснювалося національно-патріотичне, правове й превентивне виховання. У 2019/2020 навчальному році учнів, що потребують внутрішкільного контролю тобто підвищеної психологічної та педагогічної уваги, немає. Але є сім’я (Кожокарь М.Я.,), що опинилася у складних життєвих обставинах. За дітьми із цих сімей закріплені класні керівники, що є  громадськими вихователями, спланована  й проведена індивідуальна робота. Із проведеної роботи можна зробити висновок, що  є значні проблеми, певних позитивних зрушень не помічено, хоча протягом року з сім’єю проводилася значна робота, писалися листи у відповідні служби. В сім’ї знаходяться двоє дітей шкільного віку під опікунством у бабусі, якій понад 70 років. Опікун не справляється із своїми функціями, тому сім’я знаходиться під соціальним супроводом служб, що займаються питаннями сім’ї й дітей.

         Проблеми превентивного й правового виховання розглянуті на класних й загальношкільних батьківських зборах та засіданні Ради профілактики правопорушень.

         Багато уваги протягом семестру приділялося безпеці життєдіяльності учнів. Питання покращення роботи  цього напрямку розглядалося на засіданні педагогічної ради, на класних та загальношкільних батьківських зборах. Класні керівники 1-11 класів постійно проводять профілактичні бесіди, про що свідчать записи у класних  журналах, учнівських щоденниках та індивідуальних пам’ятках для учнів та батьків (в умовах карантину – дистанційно). Це питання узагальнене у наказі від 25.05.2020 № 45.

         Здійснюючи екологічне виховання та формуючи ціннісне ставлення до природи, школярі 1-11 класів взяли  участь у двомісячнику «За чисте довкілля».  Роботи юних натуралістів зайняли призові місця на районному,обласному  та Всеукраїнському етапах  конкурсів:

  • Всеукраїнська трудова акція «Плекаємо сад»  2 місце.(Осадчук О.Ф.)
  •  Всеукраїнська акція «День юного натураліста»  1 місце.(Осадчук О.Ф.)

Всеукраїнська екологічна Всеукраїнська природоохоронно-пропагандистська акція «Грак — птах року 2019» 2 місце.( Ткачук Т.П.)    Особливу увагу вчителі-предметники та класні керівники цього року приділяли національному та громадянському вихованню, адже одним з педагогічних завдань є виховання громадянина та патріота України. Національно-патріотичне виховання підростаючого покоління завжди було одним з найважливіших завдань сучасної школи, адже дитинство і юність - благодатна пора для розвитку святого почуття любові до Батьківщини.  Лише любов до своєї Вітчизни, осмислення своєї історії, прояв поваги до своєї історії може викликати в людині ті душевні якості, які і визначають його як особистість, як громадянина. Так у жовтні відсвяткували День захисника Вітчизни: години спілкування, Козацькі забави.

Традиційним є відзначення у школі Дня Свободи і Гідності. Бойко Н.І. провела лінійку-реквієм, присвячений пам’яті героїв Революції гідності. Також 21 лютого у День пам’яті Героїв Небесної Сотні урочисто вшанували подвиг Максима Шимка , ім’я якого носить наша школа.

Гімназисти брали участь у Всеукраїнських благодійних акціях «Милосердя» та «Від серця до серця»

         Формуючи ціннісне ставлення до мистецтва та здійснюючи естетичне виховання, розвиваючи обдарування дітей, була проведена розважальна програма для учнів 5-11класів, приурочена святу Дню святого Валентина (Безрученко В.О).

  Традиційно у школі проводився Шевченківський тиждень, присвячений річниці Т. Шевченка (Галенко Л.І). Був організований конкурс читців серед учнів 1-9 класів. Конкурси, свята, виставки сприяли розвитку й зростанню творчих обдарувань учнів. Учителі української мови та літератури Галенко Л.І та Закревська Г.М.  провели мовознавчий турнір «Ми – українці!», присвятивши її Дню рідної мови.

            Для розвитку природніх обдарувань учнів у школі, на жаль, працює  лише вокальний  гурток . Але, дякуючи батькам, школярі мають можливість розвивати свої вміння, відвідуючи хореографічний гурток (23учні). Ці діти є активними учасниками свят, фестивалів, конкурсів, концертів, змагань різних рівнів. Учнів, що беруть участь у гуртках, найбільше у 1-4, 5-7  класах. Але недоліком є те, що у школі відсутні система роботи із залучення дітей до художньої самодіяльності та постійна робота з учнями, які не мають можливості відвідувати гуртки. Певні досягнення спостерігаються у спортивно-оздоровчій роботі (Галенко О.В .). Але питання пошуку нових форм та методів, оновлення змісту спортивної роботи буде під посиленим контролем дирекції школи у новому навчальному році.

         У школі діють дитяча організація на чолі з президентом, обраним у вересні 2019 р. Щоправда, в поточному навчальному році новообраному керівнику не вдалося налагодити роботу парламенту і згуртувати учнівський актив.

          У 2019/ 2020 навчальному році на належному рівні здійснювалася робота з батьківською громадськістю. Активно співпрацюють із батьками учнів всі  класні керівники. Слід зазначити, що всі вони багато уваги приділяють сім’ям, що опинилися у скрутній ситуації, та учням, чиї батьки не завжди достатньо займаються  вихованням своїх дітей. Щоб активізувати цю роботу, адміністрація школи тісно співпрацює із психологічною службою відділу освіти, відділом сім’ї та молоді. Члени батьківського активу, який очолює Мельник О.А., брали активну участь у організації й проведенні загальношкільних батьківських зборів, в проведенні поточного ремонту, у вирішенні нагальних шкільних проблем. 

         Недоліком у вихованні школярів сьогодні є недостатня робота з підвищення моральності й культури поведінки учнів у школі й за її межами. Більшість учнів 5-11 класів потребують формування міжособистісних стосунків. У багатьох дітей не сформоване правильне розуміння культури зовнішнього вигляду, який відповідав би їх віковим особливостям. Деякі підлітки мають низький рівень культури поведінки в громадських місцях. Вирішення цієї проблеми, зокрема соціалізації вихованців, повинно у новому навчальному році стати для педколективу, батьків та громадськості пріоритетним.

        

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.